Pytanie do eksperta: W jaki sposób korzystać z uproszczonej księgowości?
Odpowiedź eksperta: Każdy podmiot gospodarczy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązany jest do prowadzenia księgowości. W przypadku niektórych spółek, np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością księgowość narzucona jest z góry bez względu na osiągany przychód i wiąże się z koniecznością prowadzenia Ksiąg Rachunkowych. Jednakże odnośnie spółek osobowych do których zaliczamy np. spółki komandytowe oraz spółki jawne posiadają one możliwość wyboru formy opodatkowania, w ich przypadku wszystko zależy obrotów. Jeżeli roczny przychód przekroczy kwotę 1 200 000 EURO będą zobligowani do pełnej księgowości.
Mając na myśli uproszczoną księgowość do wyboru są trzy formy:
Pierwsza: karta podatkowa – kwota do odprowadzenia ustalana jest w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej, ilości zatrudnianych pracowników oraz siedziby, w tej sytuacji nie bierze się pod uwagę osiąganych dochodów.
Druga: ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – w tej formie główną rolę odgrywa przychód, ponieważ świadczyć będzie o wielości odprowadzanego podatku. Niestety podczas wyliczania, przedsiębiorca nie ma możliwości odliczenia KUP, czyli Kosztów Uzyskania Przychodu.
Trzecia: Księga Przychodów i Rozchodów – służy do dokładnego ewidencjonowania swoich operacji gospodarczych. Księga posiada kolumny, w których księgowane są odpowiednie zdarzenia dotyczące przychodów jak i kosztów.
Nasze biuro świadczy usługi w całej Polsce. W tym przypadku nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Obsługujemy zarówno Klientów z Warszawy jak i z Krakowa. Zapraszamy do kontaktu oraz bliższego zapoznania się z naszymi usługami.
Komentowanie zamknięte.