Połączenie sp. z o.o. i komandytowej
Połączenie sp. z o.o. i komandytowej
Pragniesz założyć własną firmę, ale nie wiesz jaka forma działalności gospodarczej będzie odpowiednia? Wahasz się pomiędzy spółką z o.o. a komandytową? W naszej ofercie znajdziesz opcję, która umożliwi Ci połączenie tych dwóch spółek w jedną spółkę z o.o. komandytową. Forma ta jest nowością na rynku, a już od samego początku cieszy się popularnością wśród przedsiębiorców, którzy chcą założyć własną działalność. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt, z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.
DANE KONTATOWE
Zainteresowanych prosimy o kontakt:
tel: +12 442 02 61, +22 201 07 05
660 022 488
kontakt@in-nova.pl
Opis usługi
Na czym polega rejestracja spółki z o.o. komandytowej?
Spółka z o.o. komandytowa jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie dwóch spółek. Jednak, aby mogła powstać i działać prawidłowo należy zarejestrować dwie spółki: spółkę z o.o. oraz spółkę komandytową. W pierwszej kolejności musi zostać założona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z racji tego, że będzie ona pełnić funkcję komplementariusza. Następnie powołuje się spółkę komandytową, która w tym przypadku pełni rolę komandytariusza.
Ile trwa proces rejestracji?
Czas założenia spółki z o.o. komandytowej zależny jest od tego, jak długo trwa proces rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki komandytowej, które są niezbędne do powstania tej spółki. W praktyce spółka z o.o. komandytowa jest gotowa do rozpoczęcia działalności po około 8-10 tygodniach od momentu złożenia wniosku o rejestrację tych spółek. W oparciu o doświadczenie jednak możemy stwierdzić, że proces ten w rzeczywistości jest krótszy.
Zalety spółki z o.o. komandytowej
Spółka ta jak każda inna ma swoje wady i zalety. W tym przypadku przedsiębiorca może dostrzec więcej korzyści z prowadzenia działalności. Do atutów spółki z o.o. komandytowej należą: optymalizacja podatkowa, dogodna reprezentacja spółki, brak odpowiedzialności wspólników za zobowiązania, łatwość w pozyskiwaniu kapitału, posiadanie osobowości prawnej i szeroki zakres działalności, które mogą być prowadzone w tej formie.
Warto wiedzieć
Optymalizacja podatkowa
W spółce z o.o. komandytowej jest możliwość podziału zysków w dowolny sposób. Jednym ze sposobów podziału jest udział 0,1% do 99,9%. W tym przypadku spółka z o.o. będzie miała udział 0,1 % w zyskach spółki komandytowej, natomiast pozostali komandytariusze 99,9 % udziału w zyskach. Jest to duża zaleta dla spółki, która osiąga zyski. Z punktu widzenia podatkowego konstrukcja spółki z o.o. komandytowej jest bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorców.
Brak odpowiedzialności komplementariuszy
Ograniczenie odpowiedzialności komplementariusza jest kolejną zaletą, którą można przypisać spółce z o.o. komandytowej. Wspólnicy będący komplementariuszami odpowiadają za zobowiązania jedynie pomocniczo tzn. że w pierwszej kolejności zobowiązania egzekwowane są ze spółki komandytowej. Dopiero w dalszej kolejności, gdyby egzekucja była nieskuteczna odpowiedzialność ponosić będzie komplementariusz.
Dogodna reprezentacja spółki
Istotną korzyścią w spółce z o.o. komandytowej jest kwestia jej reprezentowania. Rola spółki z o.o. jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie ona jest podmiotem, który uprawniony jest do prowadzenia i reprezentowania spółki z o.o. komandytowej. Jest to ogromne udogodnienie dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na prowadzenie właśnie tej formy działalności. Komandytariusz ma możliwość reprezentowania tej spółki jedynie jako jej pełnomocnik.