Pytanie do eksperta: Jak wygląda rejestracja spółki z o.o. w Polsce dla cudzoziemca?
Odpowiedź eksperta: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością cieszy się popularnością wśród polskich przedsiębiorców, ale także wśród zagranicznych inwestorów. Rejestracja spółki z o.o. może zostać dokonana w sposób tradycyjny lub w sposób uproszczony.
Tradycyjna rejestracja spółki z o.o. odbywa się w urzędzie, przy obowiązkowym udziale notariusza. Umowa spółki tworzona jest w formie aktu notarialnego, dlatego przedsiębiorca musi ponieść koszty związane z taksą notarialną. Tradycyjna rejestracja spółki jest czasochłonna – trwa nawet kilka tygodni.
Coraz częściej przez przedsiębiorców wybierana jest rejestracja spółki przez Internet. Odbywa się ona na specjalnej platformie teleinformatycznej. Dokumenty tworzone są na podstawie wzoru dostępnego na stronie, dlatego obecność notariusza nie jest wymagana. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów. Do podpisania dokumentów w przypadku obcokrajowców konieczne jest posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Spółką zostaje założona w maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego sądu rejonowego.
Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi odbyć się w języku polskim, co może okazać się znacznym utrudnieniem dla osób spoza Polski, które nie posługują się biegle naszym językiem. Nasza firma oferuje kompleksową pomoc na każdym etapie rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Obsługujemy naszych Klientów w różnych językach oraz pomagamy w doborze numerów PKD. Serdecznie zapraszamy do podjęcia z nami współpracy.
Komentowanie zamknięte.