Obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych
Pytanie do eksperta: Kto ma obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych i jak może tego dokonać? Odpowiedź eksperta: Począwszy od 13 października 2019 roku niżej wymienione podmioty mają obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do rejestru: – spółki jawne, – spółki komandytowe, – spółki komandytowo-akcyjne, – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, – spółki akcyjne, z wyjątkiem spółek publicznych. Zgłoszenia do rejestru…
