Pytanie do eksperta: Czy rejestracja spółek w Polsce dla obcokrajowców jest problematyczna?
Odpowiedź eksperta:Rejestracja spółek na terenie Polski wiąże się ze sporą ilością utrudnień, do których przyczynia się konieczność wypełnienia wielu wniosków i formularzy oraz złożenia ich do odpowiednich urzędów. Samodzielna rejestracja trwać może nawet kilka tygodni.
W przypadku obcokrajowców wiele zależy od kraju ich pochodzenia, tak więc na przykład na zasadach, takich jak rodowici obywatele spółki w Polsce zakładać mogą:
I Osoby pochodzące z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nienależących do Unii Europejskiej oraz państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, które mogą korzystać ze swobody przedsiębiorczości na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi.
II Obywatele państw niewymienionych wyżej, którzy:
-posiadają zezwolenie na osiedlenie się w Polsce lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich,
-uzyskali zgodę w Polsce na pobyt tolerowany lub status uchodźcy,
-korzystają z ochrony czasowej na terytorium Polski.
Obcokrajowcy mogą jednak ograniczyć wszelkie niedogodności związane z rejestracją spółek poprzez zakup gotowej jednostki.
Gotowa spółka to podmiot w pełni przygotowany do tego aby poprowadzić pod nim firmę. Dowodem na to są jej numery NIP, REGON oraz KRS. Ponadto wyposażone są też w kapitał zakładowy oraz kompletną dokumentację, w tym umowę, której podpisanie stanowi jedyny obowiązek przedsiębiorcy.
Komentowanie zamknięte.