Pytanie do eksperta: Jak najłatwiej otworzyć spółkę w 2016 roku?
Odpowiedź eksperta: Decydując się na rejestrację działalności gospodarczej należy uświadomić sobie jak zobowiązująca jest to decyzja oraz jakie konsekwencje za sobą niesie. Przedsiębiorca rozpoczynający prowadzanie działalności gospodarczej musi zdawać sobie sprawę z tego, że własny biznes to nie tylko sprawowanie roli prezesa oraz generowanie zysków, ale również i obowiązki takie jak prowadzanie ewidencji księgowej oraz opłacanie należności z tytułu podatków.
Rejestracja spółki odbywać może się w dwojaki sposób:
– TRADYCYJNY – Procedura zakładania działalności gospodarczej zobowiązuje przedsiębiorcę do sporządzenia umowy spółki w formie aktu notarialnego, wniosku oraz licznych formularzy KRS, które następnie musi przedłożyć w odpowiednich urzędach i instytucjach. Obowiązkowo musi On również uiścić opłaty oraz wnieść wkłady na rzecz kapitału zakładowego, a odpowiedz z sądu otrzyma nawet po upływie 6 tygodni. Przyszły biznesmen może także zgłosić się do biura rachunkowego, które w jego imieniu przeprowadzi proces rejestracji.
– ONLINE – Przedsiębiorca wybierający jako formę prawną prowadzonej działalności spółkę jawną, z ograniczoną odpowiedzialnością lub komandytową może dokonać procesu jej zakładania, przez internet. Wystarczy, że założy konto na platformie udostępnianej na oficjalnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, wypełni krótki formularz, na podstawie którego wygenerowana zostanie umowa i wniesie wkład na kapitał zakładowy a jego wniosek rozpatrzony zostanie już w 24 godziny.
Komentowanie zamknięte.